خانه / دانلود آموزش نقاشی آبرنگ / دانلود کتاب شهر هشتم گزیده آثار نقاشان آبرنگ ایران
تبلیغات در سایت نقاشی آبرنگ

دانلود کتاب شهر هشتم گزیده آثار نقاشان آبرنگ ایران

دانلود کتاب شهر هشتم گزیده آثار نقاشان آبرنگ ایران

مجله هنری شهر هشتم گزیده آثار نقاشان آبرنگ ایران را برای شما عزیزان جمع آوری کرده است . در زیر بخشی از این مجله را برای شما قرار داده ایم همچنین امکان دانلود این مجله به صورت فایل پی دی اف نیز فراهم شده است. 

امیدواریم با مشاهده این مجله و مطالعه مطالب تهیه شده و به کار گیری آموزش های نقاشی آبرنگ بتوانید یک قدم در عرصه نقاشی پیشرفت کرده و نقاشی های زیبا تری بکشید 

گام اول  : چنین به نظر می رسد که دانش هنرهای تجسمی از نظر علمی و عملی به رغم گستردگی نسبی در جامعه ما از وسعت و عمق چندانی برخوردار نیست.

بدان گونه که تأثیر منفی آب کاستی در عرصه های مختلف هنری، از تحلیل و نقد گرفته تا فعالیت های خلاقانه. کاملا محسوس و مشهود است
امروزه شاهد دگرگونی های اساسی در عرصه های متفاوت اجتماعی هستیم.

دامنه فرهنگ نیز از این تغییر و تحول بی نصیب نمانده و فرهنگ تصویری جامعه ي ما، به وضوح سیر تغییر و تحول موصوف را باز می نمایاند: تغییر و تحولی که در ۱۵۰ سال گذشته سرعتی سرسام آور یافته و در آثار تصویری نگاه توامان به سنت و مدرنیسم را به بار آورده و حاصل آن تماس فرهنگ ها با یکدیگر بوده است.

نقاشی ایران در این بده بستان فرهنگی دنیای عینی را جایگزین دنیایی مثالی کرد، و به دنبال این تغییر، نگرش شيوه ها و تکنیک های گوناگون را تجربه نمودند.

 به رغم تاریخچه ی با شکوهی که نقاشی آبرنگ در کشور ما داشته و دارد، با کمال تأسف تلاش شایسته ای در جهت اشاعه ی آن از جمله چاپ و نشر آثار هنرمندان رشته مزبور در بین عامه ی مردم صورت نگرفته و بسیاری از هنرمندان این شیوه ای نقاشی، آن گونه که لازم است معرفی شده اند، در طول تاریخ از نقاشان عصر حلوپه گرفته تا نقاشان ارامنهي معاصر ساکن جلفای اصفهان همگی آثار باشکوهی از خود به یادگار گذاشته اند .

در عصر حاضر نیز هنرمندان برجسته ای تمام هم و غم خود را در جهت گسترش و اشاعه ی این شیوه های هنری به خدمت گرفته و در تربیت دانشجویان و هنرجویان علاقند به نقاشی آبرنگ، از هیچ کوششی دریغ نداشت اند.

 متأسفانه با تمام سعی و تلاش و جدیتی که اساتید نقاشی در این مسیر بر خود تحمل کرده اند.

هنوز آن گونه که باید معرفی صحیح و نسبتا کاملی از این شاخه از هنر تجسمی به عمل نیامده است کتاب حاضر که به همت و تلاش و کوشش برخی از دست اندرکاران وي علاقه مندان نقاشی آبرنگ فراهم گردید.

سند ارزشمندی است بر این ادعا که نقاشی آبرنگ ایران توانسته سیل عظیمی از هنرمندان و علاقمندان به هنر تصویری را به خود جلب نماید.

رسیدگی هنرمندان این شاخه از نقاشی به ویژه در بین زنان بدون شک جریان ساز نورهای تازه در عرصه ی ظهور هنرمندان تجسمی خواهد بود.

اگرچه تحقق آن قدری زمان می طلبد.

ولی هم اکنون نشانه های آن را در نمایشگاه های دو سالانه نقاشی شاهد هستیم.

کتاب حاضر، نشان از تجربه های تکنیکی هنرمندانی دارد که بیانگر جهان بینی آنان نیز هست.

به عبارت دیگر، نسل معاصر آبرنگ ایران گام در جهت سنت مدرنیته دارد و تلاش می نماید تا سیمای آبرنگ را از منظر دیگری بنمایاند .

گستره چشمان از این نسل خلاق و پویا به تره وسیع است که در آینده شاهد جنبش معاصر آبرنگ خواهیم بود
گام دوم یک سال پیش از چاپ و نشر این مجموعه، اندیشه ی نخستین توسط آقای احمد مقدسی پیشنهاد گردید:

پس از برپایی جلسات مکرر با افراد مطلع در حوزه نقاشی و دست اندرکاران حوزه نشر و انتشار تصمیم به جای کتاب مزبوز گزیده آثار هنرمندان نقاشی آبرنگ ایران گرفته شد

در آغاز با اساتید برجسته ی آبرنگ ایران اندیشه ی مذکور مطرح گردید و پس از اطمینان از مقالات از فراخوان عمومی منتشر شد و برای هنرمندان عرصدی هنر مزبور ارسال گردید

در پاسخ مثبت به فراخوان، از ابتداي سرداد ۱۳۸۹ شمسی تا ۱۵ شهریور ماه، ۵۸۲ اثر دریافت شد. که از معین آثار رسیده. تعداد ۲۲۷ اثر انتخاب کردید که به ترتیب از سه بخش مدعویین، هنرمندان و هنرمندان جوان صفحه آرابي گرديد. 

گروه مشاوران و دست اندر کاران نشر کتاب، از همکاری اساتید محترم که در به ثمر رسیدن این مجموعه همکاری لازم را داشته اند.

 نيز از تمامی هنرمندانی که آثارشان مجموعه ي خاطر را به ثمر رسانده است.

سپاس و قدردانی می نمایند
دکتر أيمان يعلويه

جهت دانلود مجله نقاشی آبرنگ میتوانید از لینک زیر اقدام نمایید

نقاشی آبرنگ غروب

تبلیغات در سایت نقاشی آبرنگ

درباره‌ی Hoda Faratseh

همچنین ببینید

نقاشی آبرنگ باران و ابر

نقاشی آبرنگ باران و ابر

نقاشی آبرنگ باران و ابر نقاشی آبرنگ باران و ابر خود میتواند به تنهایی موضوع …

3 نظر

  1. تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

  2. مطلب شگفت انگیز ی بود. امیدوارم که در آینده هم از این مطالب خوب بهره ببریم.

  3. سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت