خانه / درس هایی برای اموزش ابرنگ / گزیده آثار نقاشان آبرنگ ایران
تبلیغات در سایت نقاشی آبرنگ

گزیده آثار نقاشان آبرنگ ایران

گزیده آثار نقاشان آبرنگ ایران

در این مطلب گزیده آثار نقاشان آبرنگ ایران را تهیه و برای شما عزیزان قرار داده ایم همچنین فایل پی دی اف این مجله هنری را نیز برای شما به صورت فایل دانلودی قرار می دهیم تا در صورت علاقه مند بودن به مطالعه این کتاب آن را دانلود و از نمونه آثار نقاشی آّبرنگ نهایت استفاده و لذت را ببرید.

در ادبیات ایران به باغ ایرانی باغ سرا و با پردیس با فردوس گفته می شده است واژه باغ ایرانی جدید و ترجمه پرشین گاردن است.

باغ ایرانی سه ساختار و طراحی منحصر به فرد دارد

اول: در مسیر عبور جوی آب قرار دارد.

دوم : محصور است یا دیوارهای بلند

سوم: در داخل باغ عمارت تابستانی و استخر آب قرار دارد.

این سه مشخصه باغ های ایرانی را متمایز میکند.

در واقع این باغ سراهای ایرانی را جهانگردان اروپائی که مشاهده کردند آنرا با مشخصه و تام پرشن گاردن وصل کردند، باغ ایرانی با باغ سرای به ساختار و طراحی منحصر به فرد آن اشاره دارد.

نمونه اینگونه باغ ها را میتوان در طبس، یزد، گناباد، و بیرجند و اکثر مناطق کویری دید، یکی از مشخصههای باغ ایرانی عبور جوی آب در داخل باغ هست که معمولا در این باغ سراها در وسط باغ استخر و یک عمارت و با ساختمان تابستانی وجود داشته است.

بعضی باغها بصورت چهار باغ بوده و آب را در ۴ مسیر عبور میدادهاند.

جایگاه هنر نقاشی آبرنگ هم مرتبط با دیدی است که تفکر ایرانی از حقیقت و مبدا داشته است جایگاه نقاشی همشان و همپایه تجربه معنوی این تمدن بوده است.

اگر اساس تفکر و معنویت ایرانی تجربه حالاتی است که از ارتباط بشر با مبدا وجود ناشی میشود هنر باز نمایاندن همین حالات در آینه نقاشی، معماری و سایر پدیدههای هتر است اگر حقیقت در آثار بی نظیر چینی به صورت لحظهای از بازی افسونگرائه طبیعت پدیدار میشود اگر حقیقت در شعر هایکو ژاپنی باز نداباندن آنچنائی چیزهاست.

اگر در مسجد ایرانی به صورت صور معلق گنبد فیروزهای جلوه میکند دلیلش اینست که این تمدنها دیدی اساطیری دارند.

جایگاه هنر برای هنرمند ایرانی شگفتگی از خود بر آمدگی و نجلی است که در باغی سبز در حاشیه کوبری میدرخشد و این راز هنر ایرانی است

رنگ خداوند و کیست در رنگ نیکوتر از خداوند ما برای او پرستش کرانیم از نشانههای خداوند، آفرینش آسمانها و زمین است.

و گونه گونی زبانها و رنگهای شما!

قرآن کریم در کتاب انسان کامل، تألیف سترگ عزيز الذين نسفی آمده است:

جهان هستی به سه نوع بخش میگردد، ملک و ملکوت و جبروت ملک، عالم تضاد و تنوع است؛ ملكوت عالم مراقب، و جبروت عالم وحدت است در عالم ملک که اکنون ما در آن زندگی می کنیم، تضاد و تنوع و دگرگونی فراوان است.

آب نشانهی صفا، پاکی و یک رنگی است و رنگها نشانه های گونهگونی و تضاد و تنوع اند، آب، همچون اکسیر اعظم، در باور قدما به هر چیز که آمیخته شود.

آن را پاک و درخشان می سازد و چون با رنگ آمیخته شود، مظاهر و جلوهها و چهرههای گوناگون پدید میآورد یکنواختی در عالم ملک، موجب هلاکت است، و چند نواخنی و گونهگونی، موجب رشد و تکامل و ارتناست این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند نقش بود بر دیوار این همه عکس می و نقش نگاربن که نمود یک فروغ بخ ساقی است که در جام افتاد سادهترین و آرام بخشترین تنوع رنگ، آن است که با آب روان آمیخته شود و نامش را آبرنگ مینهند، اما نه آن رنگ و روبی که تزویر و تفلب است، بلکه آن رنگی که موجب تنوع و دگرگونی و رشد و شادی است.

از مظاهر طبیعی آبرنگ، انواع گلهای زیباست، و آفرینش دوم، تصویرگری آنها به دست پر کفایت هنرمند چون که گل رفت و گلستان شد خراب بوی گل را از که چه جوییم» از کلاب آفرینش اول آب و رنگ و تصویر، از آن خداوند است، و آفرینش دوم، از آن انسان هنرمند گروهی از هنرمندان نقاش آبرنگ کشور، مجموعه های را به عنوان باغ ایرانی گزیده آثار نقاشان آبرنگ ایران پدید آوردهاند امید است که همگان را مفيد الند و به قول ارسطوییان موجب «كتار زیس» شود؛ یعنی صفا و صمیمیت و پاکی و درستی و صداقت را همچون آب صافی و زیبا شدن و زیبا اندیشیدن، و رفتار زیبا را همچون تنوع گلها و دیگر مظاهر زیبا در جامعه بپروراند
احمد تمیم داری

 

ترکیب رنگ ها در نقاشی

جهت دانلود مجله نقاشی آبرنگ میتوانید از لینک زیر اقدام نمایید

تبلیغات در سایت نقاشی آبرنگ

درباره‌ی Hoda Faratseh

همچنین ببینید

انتخاب موضوع نقاشی آبرنگ و تعیین کانون

انتخاب موضوع نقاشی آبرنگ و تعیین کانون

انتخاب موضوع نقاشی آبرنگ و تعیین کانون انتخاب موضوع نقاشی آبرنگ اصلا کار سختی نیست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت