خانه / آموزش نقاشی آبرنگ / آموزش آبرنگ مبتدی تا حرفه ای ویدیویی + PDF
تبلیغات در سایت نقاشی آبرنگ

آموزش آبرنگ مبتدی تا حرفه ای ویدیویی + PDF

آن چه برای نقاشی با آبرنگ نیاز دارید؟

من برای بیان احساساتم و مبارزه با استرس نقاشی آبرنگ را آغاز کردم. شما هم مثل من برای شروع نکردن تغییر در خود بهانه های مشابهی می آورید مثل اینکه :

زمان کافی برای آموزش آبرنگ مبتدی ندارم،هرگز نقاشی نکرده ام، و درون ذهنتان پر از سوالاتی می شود که چه ابزاری برای شروع آموزش ابتدایی نقاشی آبرنگ نیاز دارم،هزینه ها برای شروع یادگیری این هنر جدید چقدر است؟

اما من در این نوشته به شما کمک می کنم، نقاشی با آبرنگ را تجربه کنید ومهارت های نقاشی خود را بهبود بخشید و اعتماد به نفس بگیرید.با دنبال کردن نوشته های ما می توانید آموزش آبرنگ مبتدی تا حرفه ای  را به صورت رایگان فرا بگیرید.

به شما کمک می کنم بدون ترس از قضاوت شدن، بر ترس خود غلبه کنید و چیزهای جدید را تجربه کنید.

افکار منفی را از خود دور کنید و محصولات دست ساز خود را در محل زندگی ،محل کارتان ،….قرار دهید و یا عزیزانتان را با هدایای منحصر به فرد خود خوشحال کنید.

آموزش آبرنگ مبتدی تا حرفه ای
آموزش آّرنگ حرفه ای
آموزش آبرنگ مبتدی

یک هنرمند نیستید!!!!!!

لازم نیست هنرمند باشید.شما می توانید آزاد باشید و تنها آثار هنری بی نظیر وخاص خود را بسازید.درانجام تکالیف آخر هفته فرزندتان همکاری کنید و با رنگ آمیزی ونقاشی تکالیفشان با آن ها وقت بگذرانید.

آن چه در مقاله آموزش آبرنگ مبتدی تا حرفه ای  خواهید خواند:

ویژگی های نقاشی آبرنگ چیست؟

آشنایی با انواع آبرنگ ها

وسایل لازم برای آموزش نقاشی آبرنگ مبتدی چیست؟

شناخت قلم مو های مورد استفاده در نقاشی آبرنگ

کدام کاغذ برای نقاشی آبرنگ بهتر است؟

برای آموزش آبرنگ مبتدی و آموزش آبرنگ حرفه ای چه آبرنگ هایی مناسب است؟

تکنیک های نقاشی آبرنگ چیست؟

تمرینات افزایش مهارت در نقاشی با آبرنگ چیست؟

چگونگی ایجاد نور وسایه در نقاشی آبرنگ

وسایل مورد نیاز برای نقاشی آبرنگ را از کجا بخریم؟

کدام آبرنگ و قلم مو برای آموزش نقاشی حرفه ای بهتر است؟

شناخت مدیوم های پر کاربرد در نقاشی آبرنگ

آموزش آبرنگ مبتدی
آموزش آبرنگ ویدیویی

ویژگی های نقاشی آبرنگ چیست؟

ویژگی اصلی آبرنگ اتفاقی بودن آن است. رنگ ها آزادانه روی کاغذ حرکت می کنند و اتفاقی می افتد که از قبل پیش بینی نشده است، حتی اتود و طرح اولیه کاملا مطابق نقشه پیش نمیره و تفاوت هایی ایجاد می شود.(در تکنیک های توام با خیسی).

در آموزش آبرنگ مبتدی از اینکه نقاشی شما مشابه نمونه والگوی شما نشده نا امید نشوید.

زمانی که قلم مو را با آب خیس می کنید و روی قرص آبرنگ می کشید، می توانید لذت حل شدن رنگ در آب را بکشید و زمان کشیدن قلم مو روی کاغذ ، می بینید که همه چیز چقدر روان اتفاق می افتد. نیازی نیست برای هرچیزی نگران باشید، در نهایت یک اثر منحصر به فرد به دست می آید. یاد خواهید گرفت که زندگی نیز هم چون قلم موی اغشته به آبرنگ روی کاغذ می رقصد. همه اتفاقات در نهایت آزادی و روانی به مقصد دلخواه خود می رسند و نیازی نیست برای هر چیزی استرس داشته باشیم. گاهی باید اجازه داد اتفاقات خارج از اختیار ما روی بدهند. از لحظات نقاشی خود لذت ببرید و اجازه بدهید تخیل و خلاقیت نقاشی شما را به جلو ببرد.

مدل نقاشی آبرنگ جدید

آشنایی با انواع آبرنگ ها

آبرنگ ها به دو دسته آبرنگ خشک و آبرنگ مرطوب تقسیم می شوند.

آبرنگ خشک: آبرنگ های قرصی و بلوکی در این دسته قرار می گیرند، که خود به دو دسته مات و شفاف تقسیم می شوند.

آبرنگ مرطوب:گواش و آبرنگ تیوپی جز آبرنگ های مرطوب می باشند. تفاوتی بین گواش و آبرنگ تیوپی نیست ، جز آن که گواش در ظرف های شیشه ای است و به این دلیل زمان خشک شدن آن سریعتر از آبرنگ تیوپی است. پوشش دهی رنگ گواش  بالا است و در لایه های ضخیم هم مورد استفاده قرار می گیرد.

همه نمونه های آبرنگ های نام برده در آموزش آبرنگ مبتدی و آموزش آبرنگ حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

آموزش آبرنگ رایگان

آبرنگ های چرب و آبرنگ های خشک

در زیر دو تصویر از هر دو نمونه آبرنگ آورده شده است و شما می توانید ببینید ، آبرنگ های خشک زمانی پس از استفاده تغییر شکل می دهد و دچار ترک خوردگی می شود.

آموزش آبرنگ مبتدی
آموزش آبرنگ مبتدی تا حرفه ای

وسایل لازم برای آموزش نقاشی آبرنگ مبتدی چیست؟

1 – آبرنگ

۲ – مقوا

۳ – قلم مو

۴ – تخته شاسی

۵ – اسفنج وآب پاش

۶ – چسب میسکیت (لاتکس)

۷ – پالت رنگی

آبرنگ: انواع برندهای مختلف آبرنگ در ایران وجود دارد، که هر کدام از آنها براساس کیفیت ،قیمت و نوع کاربری تقسیم می شوند .با این وجود توصیه من به شما برای شروع آموزش آبرنگ مبتدی، آبرنگ افرا می باشد. 

آبرنگ افرا ،ساخته شده در ایران است و بسیار با کیفیت از رنگدانه های درخشان و زیبا ساخته شده است، قدرت رقابت با نمونه های خارجی دارد. در پالت های ۲۴،۳۶،۴۸ رنگی عرضه می شود و در روی در آن پالت دم دستی قرار داده شده است. کیفیت رنگ دانه های آبرنگ و قیمت مناسب آن موجب شده است تا اساتید زیادی برای آموزش آبرنگ مبتدی تا حرفه ای مارک افرا را به هنرجویان خود پیشنهاد دهند.

کیفیت خوب و قیمت مناسب آن می تواند نیاز شما را به خوبی برطرف کند.

اگر آبرنگی بخواهید که در سطح حرفه ای تری باشد، می توانید آبرنگ سن پترزبورگ استفاده کنید . این آبرنگ ساخت کشور روسیه می باشد . کیفیت فوقولاده دارد. همینطور می توانید از  آبرنگ اشمینگ  که ساخت آلمان است، استفاده کنید. در سطوح متوسط و حرفه ای نیز از آن استفاده می شود.

خرید آبرنگ سن پترزبورگ ۱۲ رنگ مدل آرتیست

آموزش آبرنگ ازابتدا

خرید آبرنگ ۱۲ رنگ اشمينک مدل Horadam کد ۷۴۷۵۸

آموزش آبرنگ

قلم مو:قلم موهای مورد استفاده در نقاشی آبرنگ،دارای موی نرم وقابل انعطاف هستند و انواع قلم مو با موی طبیعی ومصنوعی برای این منظور وجود دارد.

برای تکنیک های گوناگون و وابسته به سطح کار از شماره ها و انواع مختلف قلم مو می توان استفاده کرد ولی من برای کاهش هزینه های شماتوصیه میکنم فقط قلم موی سرگرد شماره ۸ ،قلم موی سر گرد۴ و قلم موی ۱ اینج سرتخت مارک فوقولاده پارس آرت را تهیه کنید.

پس از اتمام کار قلم مو را بشویید وسربالا در ظرف بگدارید.

ویژگی نقاشی آبرنگ

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر می توانید فایل آشنایی با انواع قلم موها در نقاشی آبرنگ ونحوه کار با آن ها را در زیر دانلود کنید.

مقوا آبرنگ:کاغذ و مقوای آبرنگ چون با آب خیس می شود ،پس از خیسی جمع می شود یا تا بر می دارد پس نیاز است که از مقوا وکاغذی مخصوص استفاده کرد. در زیر انواع مقوا های مورد استفاده در آبرنگ را برایتان نام برده ام.

مقواهای نرم (rough)، مقوای  دارای بافت ریز (cold pressed)،صاف و بدون بافت (hot pressed) نام گذاری می شوند.

تعدادی از مقواهایی که خودم استفاده کردم و راضی بودم را براتون نام میبرم:

william Turner

winsor

arch

کانسون

فایریانو۱۰۰درصد کتان

همه موارد فوق را ۳۰۰گرمی تهیه کنید.

این مقواها آب بیشتری جذب می کنند ودیر خشک می شوند.

اگر از آبرنگ در تکنیک های بدون خیسی و تصویر سازی می خواهید بهره ببرید، می توانید از مقواهای ماکت و گرم بالاهم استفاده کنید.

arches
winsor

قبل از استفاده از مقواهای آبرنگ، باید مقوا را در آب سرد چند دقیقه فرو برد. به یاد داشته باشید،آب گرم آهار کاغذ را از بین می برد و کاغذ لوله می شود.

تخته شاسی:چون در استفاده از آبرنگ،سطح کار خیس می شود باید از یک تخته شاسی خاص استفاده کرد.مقوای مورد نظر خود را،که با آب خیس شده است، با آب چسب روی تخته شاسی بچسبانید.

شاسی آبرنگ

این نوشته در حال بروز رسانی است ومن تجربیات شخصی خودم را با شما به اشتراک میگذارم و منتظر نظرات،سوال ها و پیشنهادات شما هستم .با انرژی مثبت وذهن خلاق خود به جلو حرکت کنید.

تبلیغات در سایت نقاشی آبرنگ

درباره‌ی naghashi-abrang.ir

ما در اینجا با یک سری درس های تصویری گام به گام به شما کمک میکنیم تا به هدف خود دست پیدا کنید. مجموعه دروس آموزش نقاشی با آبرنگ در قالب مقالات آموزشی، دانلود کتاب های رایگان آموزشی، pdf های فارسی و فیلم ها و ویدئو های آموزش نقاشی آبرنگ در اختیار شما قرار داده شده است. در فروشگاه اینترنتی سایت آموزش نقاشی آبرنگ میتوانید با اطمینان به خرید و فروش اینترنتی وسایل مورد نیاز نقاشی با آبرنگ ، بهترین مارک آبرنگ حرفه ای، سن پترزبورگ، وینزور، اشمینک، لیگوو و پلیکان و ... انواع قلم مو حرفه ای آبرنگ و کاغذ و مقوا های آبرنگی با قیمت مناسب و ارزان بپردازید و وسایل ، ابزار و لوازم مورد نیاز نقاشی ابرنگ را به راحتی تهیه کنید.

همچنین ببینید

آموزش نقاشی آبرنگ منظره

آموزش نقاشی آبرنگ منظره

آموزش نقاشی آبرنگ منظره آموزش نقاشی آبرنگ منظره ی آب های راکد.  در مطالب قبل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت