خانه / آموزش نقاشی آبرنگ / استفاده از قلمو نقاشی
تبلیغات در سایت نقاشی آبرنگ

استفاده از قلمو نقاشی

آموزش نقاشی با آبرنگ در 10 دقیقه
آموزش نقاشی با آبرنگ در ۱۰ دقیقه

استفاده از قلمو نقاشی

استفاده از قلمو نقاشی ، در نقاشی با آبرنگ انتخاب نوع قلم مو یکی از تکنیک های نقاشی آبرنگ است. انتخاب درست قلم مو در نقاشی شما تاثیر بسزایی دارد در این مطلب به بررسی انواع  قلم مو میپردازیم

موی قلمو ها از نوع جنس به دو دسته تقسیم میشوند

قلم مو های طبیعی و قلم مو های مصنوعی

موی طبیعی ( natural ) :

قلم مو هایی که از موی طبیعی حیوانات ساخته شده است از نظر قیمت گرانتر از قلمو های مصنوعی هستند. بهترین نوع قلم مو را می توان قلم مویی که با موی سمور ساخته شده است نام برد.

این مو ها حالت ارتجاعی و حافظه نگهداری رنگ دارند این  یعنی قلم مو پس از آغشته کردن رنگ و نقاشی کردن آن به سرعت به حالت اولیه خود برمیگردد و هم چنین درصد نگهداری رنگ آن نیز بالا است.

موی مصنوعی ( synthetic ) :

تشخیص تفاوت های بین قلم موهایی با الیاف طبیعی و مصنوعی کار بسیار دشواری است. در بازار قلم مو های بسیار خوبی وجود دارد که قیمت آنها یک دهم قیمت قلمو موی سمور است و من به شما پیشنهاد میکنم در اوایل کار خود با این نوع قلمو ها طراحی کنید زیرا اگر تصادفا بر اثر مالش زیاد قلم موی شما خراب شد هزینه زیادی برای جایگزین کردن آن پرداخت نخواهید کرد.

ولی اگر در توان شما هست یک قلم موی سمور تهیه کنید قطعا زمانی که پیشرفت کردید به آن احتیاج پیدا خواهید کرد.

استفاده از قلم موی گرد سمور

قلم موی گرد سمور مقدار زیادی رنگ را در خود نگه میدارد، ولی سر آن همچنان ظریف باقی میماند. در تمرین های خود از این کارایی استفاده کنید؛ با نوک قلمو کار را شروع کنید و سپس با فشار آوردن روی بدنه ی آن طرح های متفاوتی بکشید. حالت یک برگ ساده برای این تمرین ایده آل است.

نکات مهم در مورد نقاشی با آبرنگ
استفاده از قلمو نقاشی
استفاده از قلمو نقاشی

 

 

طرح برگ با یک حرکت قلمو

قلم مو را روی پالت بچرخانید تا نوک آن تیز شود. سپس کاغذ را به آرامی برای کشیدن نوک برگ، لمس کنید و با فشار دادن روی قلم مو قسمت پهن تر برگ را رنگ آمیزی کنید با بلند کردن و چرخاندن مجدد قلم مو نوک آن را در قسمتی که برگ به ساقه متصل میشود باریک کنید. سعی کنید این حرکات را به دفعات از پایین به بالا و برعکس انجام دهید.

 

 

برگ های مرکب

روی برگ های پیچیده تر با کشیدن رنگ های خیس در کنار یک دیگر تمرین کنید. تمرین ها را با نوک قلمو و فشار به بدنه ی آن انجام دهید تا این که بخواهید خطوط بیرونی را پر کنید.

استفاده از قلمو نقاشی

استفاده از قلمو نقاشی

 

 

استفاده از قلمو نقاشی
استفاده از قلمو نقاشی

 

 

سه حرکت قلم مو

با نوک قلمو از بالای مناره ی میانی شروع کنید و هنگام پایین آوردن قلم مو ، آن را بخوابانید تا به سه قسمت پایین برج برسید.دوباره از نوک قلم برای کشیدن دو مناره کوچک تر استفاده کنید.

استفاده از قلمو نقاشی
استفاده از قلمو نقاشی

نقاشی آبرنگ حواصیل

این حواصیل را مطابق شکل از ترکیب رنگ های آبی اولترامارین و سی ینای سوخته با قلموی شماره ۶ تکرار کنید.

با نوک قلمو از قسمت منقار شروع و سپس با فشار کمی روی آن، سر پرنده را بکشید، قلمو را برای قسمت گردن کمی بلند کنید و اینبار برای کشیدن بدن، آن را کاملا پایین بیاورید. مجددا قلمو را به گونه ای بلند کنید که نوک آن دم پرنده را شکل دهد.

معرفی قلم مو های نقاشی و استفاده از آن ها در نقاشی

از نوک قلمو برای پا ها استفاده کنید، در قسمت زانو آن را کمی فشار دهید.

منبع برخی از مطالب سایت آموزش نقاشی با آبرنگ : نقاشی با آبرنگ نقاشی با آبرنگ در ۱۰ دقیقه، نویسنده:هیزل سون، مترجم فائقه معاون زاده

ico
مطلب قبل
ico-1
مطلب بعد

 

 

 

 

 

 

توضیحات محصول

فیلم آموزش نقاشی با تکنیک آبرنگ

شما هم که عاشق هنر نقاشی به خصوص نقاشی با آبرنگ هستید و دوست دارید آن را یاد بگیرید، به کمک یکی از اساتید برتر نقاشی کشور، استادد عباس بهنیا، این آموزش را ببینید. پس از این آموزش و کمی تمرین بیشتر، می توانید به راحتی زیباترین تصاویر را نقاشی کنید.

35,000 تومانافزودن به سبد خرید

 

تبلیغات در سایت نقاشی آبرنگ

درباره‌ی متین

همچنین ببینید

آموزش نقاشی با آبرنگ مبتدی

آموزش نقاشی با آبرنگ مبتدی

آموزش نقاشی با آبرنگ مبتدی در مطلب آموزش نقاشی با آبرنگ مبتدی به هنر جویان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت