خانه / آموزش نقاشی آبرنگ / تاریخچه نقاشی با آبرنگ
تبلیغات در سایت نقاشی آبرنگ

تاریخچه نقاشی با آبرنگ

تاریخچه نقاشی با آبرنگ عمر چندان درازی ندارد، دست بالا دویست سال است!

دقیقتر بخواهیم حساب کنیم از سال ۱۸۰۴ و همزمان با شکل گیری انجمن نقاشانی که در لندن با آبرنگ کار میکردند.

یک سال بعد از این تاریخ انجمن نقاشان اولین نمایشگاه آبرنگ های خود را به نمایش گذاشتند و درست از همین دوره به بعد نقاشی آبرنگ حرکتی پرشتاب یافت و به مثابه وسیله بیان هنری مقبول عام و خاص شد. آن هم با تحمل دشواریها و رای و نظرهای مغرضانه و تحقیر و کوچک شمردن از طرف برخی نقاشان.

در همان اوایل گروهی دیگر از نقاشان که اختصاصا با آبرنگ کار میکردند قدم به عرصه دنیای هنر گذاشتند. ترنر، گیرتن، کاتمن، دوینت. این نقاشان که همگی انگلیسی بودند خیلی زود به اشتهار رسیدند و با ارایه آثار ارزشمندی ثابت کردند که مهد نقاشی آبرنگ انگلستان است.

البته پیش از اینان نقاشان دیگری آبرنگ را تجربه کرده بودند. نقاشانی چون روبنس، ژوردان، وان دیک و به طور اخص دورر همگی آبرنگ را روشی برای تمرین و تجربه پیش از شروع نقاشی به حساب می آوردند. و نیز طریقه ای برای تکمیل کردن طرح حهای مقدماتی نقاشی ، درست مانند طرح های اولیه که بعد با رنگ روغن کامل می کنند.

باری نقاشی با آبرنگ گرچه فراز و فرودهایی داشته است اما تاریخچه اش کوتاه است.

نقاشی آبرنگ ساده از امواج خروشان
تبلیغات در سایت نقاشی آبرنگ

درباره‌ی naghashi-abrang.ir

ما در اینجا با یک سری درس های تصویری گام به گام به شما کمک میکنیم تا به هدف خود دست پیدا کنید. مجموعه دروس آموزش نقاشی با آبرنگ در قالب مقالات آموزشی، دانلود کتاب های رایگان آموزشی، pdf های فارسی و فیلم ها و ویدئو های آموزش نقاشی آبرنگ در اختیار شما قرار داده شده است. در فروشگاه اینترنتی سایت آموزش نقاشی آبرنگ میتوانید با اطمینان به خرید و فروش اینترنتی وسایل مورد نیاز نقاشی با آبرنگ ، بهترین مارک آبرنگ حرفه ای، سن پترزبورگ، وینزور، اشمینک، لیگوو و پلیکان و ... انواع قلم مو حرفه ای آبرنگ و کاغذ و مقوا های آبرنگی با قیمت مناسب و ارزان بپردازید و وسایل ، ابزار و لوازم مورد نیاز نقاشی ابرنگ را به راحتی تهیه کنید.

همچنین ببینید

آموزش نقاشی آبرنگ منظره

آموزش نقاشی آبرنگ منظره

آموزش نقاشی آبرنگ منظره آموزش نقاشی آبرنگ منظره ی آب های راکد.  در مطالب قبل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت