خانه / آموزش نقاشی آبرنگ / شناخت سایه روشن ها
تبلیغات در سایت نقاشی آبرنگ

شناخت سایه روشن ها

آموزش نقاشی با آبرنگ در 10 دقیقه
آموزش نقاشی با آبرنگ در ۱۰ دقیقه

شناخت سایه روشن ها

شناخت سایه روشن ها، اصلا سایه روشن در نقاشی چیست؟ به اجسام اطراف خود توجه کنید،‌ زاویه نور چگونه است، حتما این توجه کرده اید که وقتی شیئی در جایی قرار دارد یک طرف آن روشن تر و یک طرف آن تیره تر است این ها همه تاثیر سایه روشن هاست این سایه روشن ها در هر نوع از سبک های نقاشی جای دارد اگر شما بتوانید زاویه نور را تشخیص بدهید دیگر نیمی از راه سایه روشن ها را در نقاشی رفته اید.

اکنون که تقریبا همه ی فوت و فن نقاشی را در آموزش نقاشی با آبرنگ یاد گرفته اید دیگر وقت آن رسیده که سراغ آموزش سایه زدن در طراحی و سایه زدن در نقاشی آبرنگ برویم.

از آنجایی که سایه ها به نقاشی ما جان تازه ای میبخشند باید توجه بیشتری در شناخت سایه روشن ها نشان دهیم در این بخش از آموزش نقاشی با آبرنگ سایت نقاشی آبرنگ به این مسئله می پردازیم

برای اینکه نقاشی روی صفحه ی صاف سه بعدی به نظر برسد هنرمند باید از سایه روشن ها استفاده کند. این واژه بیان کننده روشنی و تیرگی رنگ هاست، گذار تدریجی سفید از خاکستری تا سیاه نقاشی آبرنگ، با استفاده از سایه روشن ها و تضاد بین آنها شکل میگیرد. از ترکیب تدریجی رنگ با آب سایه های متفاوتی به دست می آید، اما هر رنگ هنگامی که روی کاغذ کشیده میشود طیف و فام مشخصی دارد.

شناخت سایه روشن ها
شناخت سایه روشن ها

 

سایه روشن های مدرج

این دو حالت، حرکت تدریجی رنگ از تیره به روشن را نشان دهید.

آموزش نقاشی آبرنگ منظره

 

 

 

شناخت سایه روشن ها
شناخت سایه روشن ها

 

سایه روشن های متفاوت 

در این نمونه، سه درجه ی روشن ، متوسط و تیره از رنگ های آبی اولترامارین و قرمز کادمیوم نشان داده شده است.

 

بعد سوم

کافی است به توده ی ابر ها نگاه کنید تا متوجه شوید که چگونه میتوان فرم ها را به صورت اشکالی تصور کرد که به تدریج از روشن به تیره تغییر میکنند. هر قدر تضاد بین رنگ ها ی تیره و روشن بیشتر باشد ،‌ به همان نسبت حجم و عمق بیشتری در نقاشی خواهد داشت.

نقاشی آبرنگ با استفاده از رنگ های روشن به تیره شکل میگرد. هنگامی که رنگ های تیره روی رنگ های روشن کشیده میشوند، سایه روشن های متفاوتی به دست میآید که شکل های سه بعدی را در نظر ما تداعی میکنند.

نقاشی آبرنگ گل آفتاب پرست

شناخت سایه روشن ها
شناخت سایه روشن ها

این گل با کشیدن تدریجی رنگ بنفش از روشن به تیره  شکل گرفته و حالت قرار گیری برگ ها روی یک دیگر از تضاد بین رنگ های تیره در کنار روشن به تصویر در آمده است.

منبع برخی از مطالب سایت آموزش نقاشی با آبرنگ : نقاشی با آبرنگ نقاشی با آبرنگ در ۱۰ دقیقه، نویسنده:هیزل سون، مترجم فائقه معاون زاده

ico
مطلب قبل
ico-1
مطلب بعد

 

 

 

 

 

 

توضیحات محصول

فیلم آموزش نقاشی با تکنیک آبرنگ

شما هم که عاشق هنر نقاشی به خصوص نقاشی با آبرنگ هستید و دوست دارید آن را یاد بگیرید، به کمک یکی از اساتید برتر نقاشی کشور، استادد عباس بهنیا، این آموزش را ببینید. پس از این آموزش و کمی تمرین بیشتر، می توانید به راحتی زیباترین تصاویر را نقاشی کنید.

انتخاب پالت مناسب در نقاشی با آبرنگ

45,000 تومانافزودن به سبد خرید

تبلیغات در سایت نقاشی آبرنگ

درباره‌ی naghashi-abrang.ir

ما در اینجا با یک سری درس های تصویری گام به گام به شما کمک میکنیم تا به هدف خود دست پیدا کنید. مجموعه دروس آموزش نقاشی با آبرنگ در قالب مقالات آموزشی، دانلود کتاب های رایگان آموزشی، pdf های فارسی و فیلم ها و ویدئو های آموزش نقاشی آبرنگ در اختیار شما قرار داده شده است. در فروشگاه اینترنتی سایت آموزش نقاشی آبرنگ میتوانید با اطمینان به خرید و فروش اینترنتی وسایل مورد نیاز نقاشی با آبرنگ ، بهترین مارک آبرنگ حرفه ای، سن پترزبورگ، وینزور، اشمینک، لیگوو و پلیکان و ... انواع قلم مو حرفه ای آبرنگ و کاغذ و مقوا های آبرنگی با قیمت مناسب و ارزان بپردازید و وسایل ، ابزار و لوازم مورد نیاز نقاشی ابرنگ را به راحتی تهیه کنید.

همچنین ببینید

آموزش نقاشی با آبرنگ مبتدی

آموزش نقاشی با آبرنگ مبتدی

آموزش نقاشی با آبرنگ مبتدی در مطلب آموزش نقاشی با آبرنگ مبتدی به هنر جویان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت