خانه / آموزش نقاشی آبرنگ / معرفی قلم مو های نقاشی و استفاده از آن ها در نقاشی
تبلیغات در سایت نقاشی آبرنگ

معرفی قلم مو های نقاشی و استفاده از آن ها در نقاشی

آموزش نقاشی با آبرنگ در 10 دقیقه

معرفی قلم مو های نقاشی و استفاده از آن ها در نقاشی

معرفی قلم مو های نقاشی و استفاده از آن ها در نقاشی مطلبی است که امروز به آن میپردازیم اگر شما نیز علاقه مند به کشیدن نقاشی هستید باید بدانید انتخاب ابزار نقاشی نقش بسزایی در زیبایی نقاشی شما خواهد داشت در این مطلب به معرفی قلم مو ها و کاربرد آنها در نقاشی پرداخته ایم همچنین نمونه های تصویری نقاشی شده توسط قلم مو های مختلف در این مطلب گذاشته شده است تا عزیزانی که قصد یادگیری نقاشی با آبرنگ دارند بتواند نقاشی آبرنگ منظره و … کشیده و از زیبایی آن لذت ببرند .

سایت نقاشی آبرنگ تمام تلاش خود را به کار گرفته تا بتواند راهنمایی برای عزیزانی که علاقه مند به کشیدن نقاشی هستند ولی به دلیل نبود امکانات یاد گیری این هنر زیبا، نمیتوانند طرح های ایده آل خود را بر روی کاغذ نقاشی کنند، باشد.

تنوع در نوع قلم مو حیرت آور است، انواع آن در فرم،اندازه و کیفیتی متفاوت عرضه میشود. اگر به دنبال سرعت در کار و صرفه جویی در مواد هستید، از قلم مو هایی با موی سمور استفاده کنید. زبری الیاف طبیعی آن قابلیت نگهداری مقدار بیشتری از رنگ را در مقایسه با قلم مو های نایلونی دارد، به طوری که با هربار آغشته کردن قلم مو به رنگ، فضای وسیع تری را پوشش میدهد.

معرفی انواع قلمو و استفاده از آن ها در نقاشی
معرفی قلم مو های نقاشی

قلم مو های گرد

معرفی انواع قلمو و استفاده از آن ها در نقاشی
معرفی قلم مو های نقاشی + معرفی انواع قلم مو و استفاده از آن ها در نقاشی و استفاده از آن ها در نقاشی

اگر روی کاغذ ۲۵×۳۵ سانتیمتری کار میکنید، کافی است که از یک یا دو قلم مو استفاده کنید. قلم مو های گرد سمور، شماره های ۶ و ۸، بهترین گزینه هستند. این قلم مو ها بدنی پر و نوکی ظریف دارند که برای فضا سازی و پرداختن به جزئیات کار ایده آل هستند.

آموزش نقاشی با آبرنگ مبتدی

برای کارهای بزرگ تر از قلم مو های شماره ی ۱۰،۱۲ یا ۱۴ استفاده کنید. این قلم موها نیز نوکی مناسب دارند و با استفاده از آنها میتوانید سطوح وسیع تر و طرح های پهن تری را رنگ آمیزی کنید.

معرفی انواع قلمو و استفاده از آن ها در نقاشی
معرفی قلم مو های نقاشی

 

 

طرح هایی با قلم موی گرد

کارایی قلم موی گرد با نوک ظریف و بدنه ی پهن در طرح این برگ ها نشان داده شده است.

 

 

 

 

قلم موهای تخت

قلم موی تخت نیز کارایی مختلفی دارد. میتوان با آن فضا سازی کرد و یا طرح کوچک تری کشید، اما برای جزئیات کار مناسب نیست. البته از قلم مو میتوان به صورت خوابیده، از لبه و یا کناره ی آن استفاده کرد. قلم موی تخت در اندازه ی بزرگ تر ایده آل برای رنگ آمیزی سریع و فضا سازی است و هنگامی که از کناره ی آن استفاده شود خطوط زیبایی را نقش میزند.

معرفی انواع قلمو و استفاده از آن ها در نقاشی
معرفی قلم مو های نقاشی

قلم موی تخت نیز کارایی مختلفی دارد. میتوان با آن فضا سازی کرد و یا طرح های کوچک تری کشید، اما برای جزئیات کار مناسب نیست. البته از قلم مو گرد سمور ارزان تر است.و از این قلم مو میتوان به صورت خوابیده، از لبه و یا کناره ی آن استفاده کرد. قلم مو تخت در اندازه بزرگ تر ایده آل برای رنگ آمیزی سریع و فضا سازی است و هنگامی که از کناره ی آن استفاده شود خطوط زیبایی را نقش میزند.

معرفی انواع قلمو و استفاده از آن ها در نقاشی

 

 

 

 

طرح های مختلف با قلم موی تخت

کلیسا هایی در ایتالیا ۳۵×۲۵ سانتی متر

ابزار و وسایل نقاشی با آبرنگ

قلم مو تخت برای طرح های معماری ایده آل است. در این کار از قلم موی تخت در سه اندازه (۶ تا ۲۵ میلیمتر)استفاده شده است.

 

 

 

 

 

 

 

قلم مو های بیضی (ماپ)

معرفی انواع قلمو و استفاده از آن ها در نقاشی

برای سرعت بخشیدن به کار، قلم موی بیضی (ماپ) بسیار مناسب است. این قلم مو از موی سنجاب ارزان تر و نرم تر است. این نرمی موجب حرکت روان قلم مو میشود. در ضمن نوک مناسبی نیز دارد.

طرح هایی با قلم موی بیضی (ماپ)

معرفی انواع قلمو و استفاده از آن ها در نقاشی

موی بلند قلم مو ریگر برای کشیدن خطوط باریک و جزئیات کار بسیار مناسب است. این قلم مو با وجود باریکی قابلیت نگهداری مقدار زیادی از رنگ را دارد. به این ترتیب خطوط باریک و بلند با یک حرکت کشیده میشود.

معرفی انواع قلمو و استفاده از آن ها در نقاشی

 

 

طرح هایی با قلم مو ریگر

نیلوفر

نوک بلند باریک قلم موی ریگر برای کشیدن پرچم های گل ایده آل است.

 

 

 

 

منبع: کتاب نقاشی با آبرنگ در ۱۰ دقیقه، نویسنده:هیزل سون، مترجم فائقه معاون زاده

ico
ico-1

 

 

 

 

 

آبرنگ سن پترزبورگ 24 رنگ
آبرنگ سن پترزبورگ ۲۴ رنگ

94,000 توماناطلاعات بیشتر

تبلیغات در سایت نقاشی آبرنگ

درباره‌ی naghashi-abrang.ir

ما در اینجا با یک سری درس های تصویری گام به گام به شما کمک میکنیم تا به هدف خود دست پیدا کنید. مجموعه دروس آموزش نقاشی با آبرنگ در قالب مقالات آموزشی، دانلود کتاب های رایگان آموزشی، pdf های فارسی و فیلم ها و ویدئو های آموزش نقاشی آبرنگ در اختیار شما قرار داده شده است. در فروشگاه اینترنتی سایت آموزش نقاشی آبرنگ میتوانید با اطمینان به خرید و فروش اینترنتی وسایل مورد نیاز نقاشی با آبرنگ ، بهترین مارک آبرنگ حرفه ای، سن پترزبورگ، وینزور، اشمینک، لیگوو و پلیکان و ... انواع قلم مو حرفه ای آبرنگ و کاغذ و مقوا های آبرنگی با قیمت مناسب و ارزان بپردازید و وسایل ، ابزار و لوازم مورد نیاز نقاشی ابرنگ را به راحتی تهیه کنید.

همچنین ببینید

آموزش نقاشی با آبرنگ مبتدی

آموزش نقاشی با آبرنگ مبتدی

آموزش نقاشی با آبرنگ مبتدی در مطلب آموزش نقاشی با آبرنگ مبتدی به هنر جویان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 11 =