خانه / آموزش نقاشی آبرنگ / آموزش استفاده از مداد آبرنگی
تبلیغات در سایت نقاشی آبرنگ
آموزش استفاده از مداد آبرنگی
آموزش استفاده از مداد آبرنگی

آموزش استفاده از مداد آبرنگی

مداد آبرنگی ٬ مداد رنگی قابل حل در آب است که در تکنیک های آبرنگ به کار می رود . آن را می توان روی زمینه خشک  که بعدا به کمک قلم مو خیس می شود و یا بطور مستقیم روی زمینه ی خیس به کار برد . برخی حتی از قلم موی خیس برای برداشتن رنگدانه ها از روی مداد استفاده می کنند .

 

مراحل اجرای کار مداد آبرنگی :

۱. در ابتدا باید بدانید که انواع مختلف مداد آبرنگی وجود دارد که با توجه به نیازتان می توانید انتخاب کنید . در واقع آن ها می توانند کمتر یا بیشتر چرب یا خشک باشند و می توانند آبرنگی تر باشند ؛ به این معنا که با افزودن آب به رنگدانه های خشک مداد ٬ به آبرنگ تغییر حالت دهد .

۲. به این موضوع توجه کنید که کاغذ باید حتما ضخیم باشد تا تحت تاثیر آبی که به همراه مداد به کار می رود ٬ تاب بر ندارد . ایده آل مطئنا ٬ استفاده از کاغذ مخصوص آبرنگ با وزن دست کم ۲۰۰ گرم بر متر مربع می باشد .

۳. یکی از تکنیک هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد ٬ کشیدن رنگ بر روی کاغذ ٬ همچون مداد رنگی معمولی در شروع کار است . شما می توانید رنگ ها را با هم ترکیب کنید یا یکی را پس از دیگری بکشید تا به محض افزودن آب ( آبرنگی شدن ) با یکدیگر ترکیب شوند .

۴. سپس قلم مو را در آب خیس کرده و بر روی خطوط رنگی بکشید . رنگدانه ها رها شده و ترکیب رنگی تازه ای با شدت رنگی تازه عرضه می کنند . با اندازه ی آب ( بیشتر یا کمتر ) و کنتراست های مداد و آبرنگ ٬ بازی کنید .

آموزش تکنیک خیس در خیس با آب

تبلیغات در سایت نقاشی آبرنگ

درباره‌ی naghashi-abrang.ir

ما در اینجا با یک سری درس های تصویری گام به گام به شما کمک میکنیم تا به هدف خود دست پیدا کنید. مجموعه دروس آموزش نقاشی با آبرنگ در قالب مقالات آموزشی، دانلود کتاب های رایگان آموزشی، pdf های فارسی و فیلم ها و ویدئو های آموزش نقاشی آبرنگ در اختیار شما قرار داده شده است. در فروشگاه اینترنتی سایت آموزش نقاشی آبرنگ میتوانید با اطمینان به خرید و فروش اینترنتی وسایل مورد نیاز نقاشی با آبرنگ ، بهترین مارک آبرنگ حرفه ای، سن پترزبورگ، وینزور، اشمینک، لیگوو و پلیکان و ... انواع قلم مو حرفه ای آبرنگ و کاغذ و مقوا های آبرنگی با قیمت مناسب و ارزان بپردازید و وسایل ، ابزار و لوازم مورد نیاز نقاشی ابرنگ را به راحتی تهیه کنید.

همچنین ببینید

آموزش نقاشی با آبرنگ مبتدی

آموزش نقاشی با آبرنگ مبتدی

آموزش نقاشی با آبرنگ مبتدی در مطلب آموزش نقاشی با آبرنگ مبتدی به هنر جویان …

یک نظر

  1. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست
    اندرکاران وبسایت به این خوبی
    سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت