انتخاب موضوع نقاشی آبرنگ و تعیین کانون
انتخاب موضوع نقاشی آبرنگ و تعیین کانون

انتخاب موضوع نقاشی آبرنگ و تعیین کانون

انتخاب موضوع نقاشی آبرنگ اصلا کار سختی نیست تنها کافیست شما قلم مو را در دست بگیرید و شروع کنید. 

به اطراف خود نگاه کنید یک طبیعت زیبا. چهره دوستان و یا آشنایان، بوته گلی در باغچه و ها هزاران موضوع دیگر. اگر شما در ابتدای راه نقاشی آبرنگ هستید و هنوز نمیتوانید به خوبی یه طبیعت زنده را طراحی کنید میتوانید از مدل نقاشی آبرنگ  استفاده کنید .

ما در سایت نقاشی آبرنگ نمونه نقاشی آبرنگ طبیعت و نمونه نقاشی آبرنگ حیوانات را برای شما قرار داده ایم و ان شاالله در آینده نمونه نقاشی آبرنگ های دیگری با موضوع های متفاوت برای شما عزیزان انتشار خواهیم داد.

همچنین فیلم های آموزش نقاشی آبرنگ نیز میتواند کمک خوبی برای انتخاب موضوع باشد.

شاید با خود فکر کنید که تا کی میتوانید از نمونه نقاشی آبرنگ ها استفاده کنید و ممکن است روزی همه موضوعات نقاشی آبرنگ ها به پایان برسند آنوقت چه باید کرد. 

در جواب این سوال باید گفت که شما با کشیدین چندین نقاشی از روی نمونه ها و یا فیلم های آموزشی در سبک نقاشی آبرنگ و یا دیگر سبک ها نقاشی، تقریبا همه ی تکنیک ها را یاد گرفته اید و به خوبی به این امر که کجا را چگونه نقاشی کنم واقف شده اید و خلاقیت ذهنتان شکوفا شده و خودتان به راحتی میتوانید از طبیعت زنده و یا صحنه هایی که قبلا مشاهده نموده اید نقاشی نمایید.

در این مطلب به تعیین کانون نقاشی میپردازیم .

تعیین کانون هنگام نقاشی کردن چگونه تصمیم می گیرید که چه چیزی را حذف یا اضافه کنید؟ اول از همه به خاطر بسپارید که شما از موضوع، برای خلق اثری با آبرنگ استفاده می کنید، نه از آبرنگ برای بازآفرینی موضوع. از خود دلیل انتخاب موضوع مورد نظر را بپرسید، جواب شما نشان دهنده ی نقطه ی تمرکز شماست که می تواند پیچ یک کوه ، شفافیت رنگها، تاب یک برگ و یا وسعت آسمان باشد.

انتخاب موضوع نقاشی آبرنگ و تعیین کانون
بچه ها در ساحل ۱۸۷۳۵ سانتیمتر، کاغذ ساندرز واترفورد بازی بچه ها روی ماسه نقطه ی تمرکز در این نقاشی است.

منبع برخی از مطالب سایت آموزش نقاشی با آبرنگ : آموزش نقاشی با آبرنگ در 10 دقیقه ، نویسنده:هیزل سون، مترجم فائقه معاون زاده

ico
مطلب قبل
ico-1
مطلب بعد

 

 

 

 

فیلم آموزش نقاشی آبرنگ

کتاب های آموزش نقاشی آبرنگ 

بیش از 100 نمونه نقاشی آبرنگ از طبیعت 

همه و همه در مجموعه آموزش نقاشی با آبرنگ

فیلم آموزش نقاشی آبرنگ

جهت مجموعه آموزش نقاشی آبرنگ میتوانید از لینک زیر اقدام نمایید